2024 november 15-én egyedülálló könyv bemutatására kerül sor Marosvásárhelyen, az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány Bartók Béla termében.
A nagyváradi Csillagocska Alapítvány városunkba is elhozza a 𝑳𝒂́𝒕𝒕𝒖𝒌 𝒂𝒛 𝒐̋ 𝒄𝒔𝒊𝒍𝒍𝒂𝒈𝒂́𝒕, 𝒎𝒐́𝒅𝒔𝒛𝒆𝒓𝒕𝒂𝒏𝒊 𝒖́𝒕𝒎𝒖𝒕𝒂𝒕𝒐́ 𝒈𝒚𝒆𝒓𝒎𝒆𝒌-𝒊𝒔𝒕𝒆𝒏𝒕𝒊𝒔𝒛𝒕𝒆𝒍𝒆𝒕𝒆𝒌𝒉𝒆𝒛 című könyvet, amely munka által céljuk az, hogy generációkra kiható tanító-nevelő és közösségszervező munkát végezzenek.
A könyvet bemutatják:
Benedek Árpád - zenepedagógus
Dobrai Júlia - óvodapedagós
Kabai Kitty - lelkipásztor
A könyv az Isten idehagyott öröksége és értékrendje jegyében és szellemében született. A szerzők vallják, hogy Isten értékrendje mindenkor biztos és helyes életrendező elv marad. Ezt a munkát pedig a legkisebbekkel kell megkezdeni.
A kiadvány nem hittankönyv, hanem heti óvodai templomi istentisztelet, sőt a mindennapi élet istentisztelete is! A könyv, hét része is ezt sugalmazza, hiszen nem a Szentírás kronológiáját követi, hanem a jeles napokhoz rendeződnek a történetek, eszerint: Kisfarsang, Advent, Karácsony, Farsang, Nagyböjt, Húsvét, Pünkösd. A templom, a szent-tér közelsége és közössége, a liturgia szerepe az ember, az óvodások életében is életbevágóan fontos. Egy egyszerű napnak is megvan a maga „rutinja”, mi több a „liturgiája”. Ezért az élet is rendezett kell legyen. Ami pedig rendezett, azt át lehet látni, abban lehet élni. Az istentisztelet is rendezett kell legyen. Ezért is választották a klasszikus istentiszteleti liturgiát, mert a gyermekeknek is tudniuk kell azt, hogy mi, mikor és mi után következik. Ez biztonságot is ad nekik is és ezáltal a templom egy ismerős, biztonságos közeg lesz, mely rendszeretetre, tiszteletre neveli őket. Egy kisgyermek életében egyébként is minél több az ismétlődő élet-liturgia (bármilyen témában), később annál inkább fogja szeretni a rendet maga körül és magában egyaránt. A történetek bemutatásának célja pedig az, hogy arra nevelje fel a gyermekeket, hogy Isten-Atyánk a hétköznapok része.
Legfőbb feladatnak a keresztyén azonosságtudat szolgálatát tartják, a bibliai történeteket párhuzamosan mesélve a jeles napokhoz kapcsolódó történetekkel, szokásokkal. Az élőszavas mesélés mellett legfőbb „eszközök” a népi gyermekjátékok és a népdalzsoltárok.
Szeretettel várunk mindenkit a kiadvány bemutatójára az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány Bartók Béla termébe november 15-én 17 órától!