A Bürkös a Heit Kultúrpincében
„A zene az életnek olyan szükséglete, mint a levegő, sokan csak akkor veszik észre, ha már nagyon hiányzik. Hiányzik mindaz a dallam, mindaz az élet, amely együtt járt és együtt jár velünk. ”
A Bürkös a Heit Kultúrpincében
„A zene az életnek olyan szükséglete, mint a levegő, sokan csak akkor veszik észre, ha már nagyon hiányzik. Hiányzik mindaz a dallam, mindaz az élet, amely együtt járt és együtt jár velünk. ”
Népviseletek, néptánc, népzene, pogácsasütés és mesemondás!
A program célja a résztvevőkkel megismertetni a helyi és környékbeli hagyományokat, népviseleteket.
Közreműködők: Berecz András mesemondó, Miklós-Papp Zsuzsanna népdalénekes, viseletkészítő, Miklós János Táncpedagógus, Bacsó Erika Csoportvezető, Heit Lóri és Zenekara, Érmelléki gyermek néptánccsoportok: Szömörce, Gilice, Zajgó
Családi program
10:00 vendégvárás
11:00 Népi játszóház Békési András vezetésével
Ebédidő
15:00 Előadás - Miklós-Papp Zsuzsanna: Legszebb gyermekviseletek népi hagyományainkban
18:00 Koncert: Heit Lóri és Zenekara: „A bojtárból lett királyfi”
20:00 Programzárás - János Áldás
Mindent az ősi Bakator szőlőfajtáról - szakmai nap, előadások és szőlőültetvény-bejárás
A Bakator ősi szőlőfajta volt évszázadokon keresztül Érmellék vezető és meghatározó szőlője: borszőlő, asztali és aromás szőlő egyben. Bora lassan érik, de optimális időjárású években legendás borokat adhat. Gróf Zichy Ferenc idején ilyenek voltak az 1811-es, 1827-es, 1834-es, 1848-as, 1852-es, 1862-es, 1864-es, 1885-ös évjáratok.
Tanuljunk újra kovászos kenyeret sütni - együtt!
A program célja a résztvevőkkel megismertetni és újra visszatanítani a kovászos kenyér készítését - előadásokkal alátámasztva a jó kenyér jelentőségét az étkezésünkben. Várjuk az érmelléki termelőket, gazdálkodókat és minden érdeklődőt - korosztálytól függetlenül!
Legendás pincesor, szőlősgazdák egész éves zarándokhelye és az ősi Bakator visszanyert otthona!
A „Padalja – Tessék-Sor” Bihardiószeg leghíresebb pincesora, a kisjankai hegyen, amely ugyanakkor a szőlősgazdák egész éves zarándokhelye is. Öregek elmondása szerint a találóan frappáns név egy anekdotából született, miszerint a pincesoron tevékenykedő gazdák egymást minduntalan betessékelték a pincéikbe, ahol aztán a szüntelen poharazgatásnak köszönhetően hamarosan a “pad aljára” kerültek. Számos régi pince mellett a Heit Pince is a Padalja pincesoron található.