Az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány és a Mikházi Csűrszínházi Egyesület pályázatot hirdet az első alkalommal megrendezésre kerülő, hagyományteremtő szándékú Galambos–Józsa Folklórfesztiválon való részvételre. A felhívás a népzene, a néptánc és a népdal területén tevékenykedő szólistáknak és kisegyütteseknek, valamint élőszavas mesemondóknak szól, bemutatkozási lehetőséget kínál.
A jelentkezési feltételeket, a fesztivál menetét, a díjazást, a jelentkezéshez szükséges nyomtatvány elérhetőségét és egyéb fontos tudnivalókat is a versenyfelhívásban tesszük közzé.

A Galambos–Józsa Folklórfesztivál névadói egyben kezdeményezői is. Galambos Tibor táncművész és felesége hozzájárulása jelentős hagyományaink megőrzésében a népzene, néptánc, népdal és mesemondás területén.
Galambos Tibor táncművész, koreográfus, közművelő, könyvtáros, dokumentumfilmes.
Gimnázium mellett és érettségi után felsőfokú tanulmányait (néptánc, balett, koreográfia-tan, tánctörténet) a mai Táncművészeti Egyetemen, akkor Állami Balett Intézet táncművészeti iskolájában 1952-ben végezte el. Közben 1951-től hivatásos táncos volt a SZOT Művész Együttesben, a Honvéd Együttesben, Állami Budapest Táncegyüttesben és magántáncos illetve tánckarvezető is. Közben elvégezte főiskolákon a könyvtár, népművelés, közművelődés szakokat, és egy évet tanult a Budapesti Műszaki Egyetem építészmérnök karán. A táncos pályát befejezve a könyvtárosság mellett koreográfus is volt a Vadrózsák, a Miskolci Avas és az Erkel Ferenc néptáncegyütteseknél. De tanított a Duna Művészegyüttesnél, az Állami Népi Együttesnél és a Honvéd Együttesnél is. 1970-től 50 évig a Fészek Művészklub igazgató főtitkára volt, jelenleg a klub Alapítványának ügyvezető elnöke. Kitüntetései, szakmai elismerései: az olaszországi Vercelliben világversenyen néptáncművészeti különdíjat nyert, valamint a szolnoki és zalaegerszegi országos versenyeken és külföldön – a törökországi Bursában, Japánban, a szöuli olimpia kulturális versenyén – is díjazták. 2001-től táncos dokumentumfilmesként is tevékenykedik, mára 28 dokumentumfilmet készített.
Később Magyar Lovagrendet és Tiszti Keresztet, Táncművészeti Életműdíjat és Pedagógus Életműdíjat is kapott. Közben a Táncművészeti Szövetség főtitkára volt 5 évig, később a felügyelőbizottságának elnöke, és jelenleg az elnökség tiszteletbeli tagja. Felesége, Józsa Julianna a Budapesti Műszaki Egyetem vezető építészmérnökeként dolgozott évtizedekig, és lett nyugdíjas.