Elméleti és gyakorlati szempontok az egészségvédelem tükrében
A budapesti Magyar Táncművészeti Egyetem a tehetségcentrumait a határon túl is szeretné kiterjeszteni, melyben együttműködő partnere az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány és a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem. Első közös eseményünk egy kétnapos szakmai műhelymunka, melynek a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem ad otthont. Az elméleti és gyakorlati képzésen a jelentkezők megismerkedhetnek a Magyar Táncművészeti Egyetem előkészítő képzésével, és betekintést nyerhetnek a szeptemberben induló, tánctanári továbbképzés tematikájába.
A képzés célja
A képzés fókuszában a mozgáskoordináció, az egészséges testhasználat és a prevenció áll, különös tekintettel a professzionális és amatőr táncképzésre. A résztvevők megismerkedhetnek a képességfejlesztés elméleti alapjaival, valamint gyakorlati módszerekkel, amelyek a testi-lelki egészség megőrzése mellett a technikai fejlődést is szolgálják.
A foglalkozás elméleti és gyakorlati modulokból épül fel, mely során bemutatásra kerülnek a Progressing Ballet Technique (PBT) elemei, valamint a táncos testképzés legújabb irányelvei, az egészségmegőrzés, sérülésmegelőzés és tudatos testhasználat jegyében.
A képzés időpontja: május 9-10. péntek és szombat, délelőtt 10 és délután 18 óra között egy ebédszünettel, illetve délelőtti és délutáni kávészünettel.
Tematika
· Bemelegítés és levezetés – elméletben és gyakorlatban
· A gerincgörbületek és a központi izomzat tudatosítása
· Spiráldinamika jelentősége a táncoktatásban
· Az egészséges lábfő szerepe a táncban
· Balance és egyensúlyfejlesztés
· Erősítés és nyújtás szabályai
Kinek szól a képzés?
A műhelymunka tánc stílustól függetlenül nyitott minden érdeklődő számára: táncpedagógusok, táncstúdiók vezetői, hivatásos vagy amatőr táncművészek, táncművészeti képzésben résztvevő egyetemi és középiskolai hallgatók, mozgásművészettel foglalkozó szakemberek.
Korhatár nincs, a gyakorlatok mindenki számára adaptálhatók egyéni szinten.
Ki tartja a foglalkozást?
Szitt Melinda a Magyar Táncművészeti Egyetem mesteroktatója, klasszikus balett- és képességfejlesztés-specialista, a magyar táncpedagógia meghatározó alakja. Pályafutása során dolgozott a Magyar Ritmikus Gimnasztika válogatott balettmestereként, a Mozdulat Táncműhely művészeti vezetőjeként, valamint vendégtanárként több európai felsőoktatási intézményben. A Magyar Arany Érdemkereszttel kitüntetett oktató kutatási területei között szerepel a spiráldinamika, a klasszikus balett történeti és mozdulatelemzése, valamint a képességfejlesztés elméleti és gyakorlati módszertana. Munkásságát a tudományos igényesség és a táncos testi épségének megőrzését szem előtt tartó gyakorlat jellemzi.
A képzésen a részvétel ingyenes, de a helyek száma korlátozott, ezért regisztrációhoz kötött.
Jelentkezés: https://forms.gle/ySbXxD7ZBRWDtPp36
Kérdéseikre szívesen válaszolunk hétköznapokon 8-16 óra között: +40-771-784-223, Todor-Soó Ágnes
„Ami a hangszernél a hangolás, az az emberi test számára a koordináció.”
(Mozgásterápia – A Magyar Gyógytornászok Lapja, 1997/4)
