A Népzenész Klub célja, hogy olyan tanulási, szórakozási lehetőséget teremtsünk, ahol a környék népzenészei megismerkedhetnek egy-egy tájegység zenei kultúrájával, valamint együtt muzsikálhatnak kedvükre. Emellett rendszerint olyan témákat beszélünk át, amelyek a népzenészek mindennapi életét érintik, legyen szó szakmai kihívásokról, a „hivatás” múlt- és jelenkori problémáiról.
- március 26-án témánk a hakni bevételezés. Az eseményre Kolozsváron az EHHA székhelyén kerül sor 20 órától.
A digitalizáció virágkorát éljük, és manapság már szinte elkerülhetetlen, hogy online és offline életünket is nyomon kövessük. Mégis, akadnak, akik a hagyományos módszerekhez ragaszkodnak – papír és ceruza segítségével vezetik feljegyzéseiket. Így tett Fülöp Lóri, bőgős kollégánk is, aki immár 10 éve minden egyes fellépését gondosan lejegyzi egy kis noteszbe. Most ennek digitalizálásában és elemzésében segítettünk, hogy egy izgalmas összehasonlítást készíthessünk a népzenei élet változásairól az évek során. Csatlakozz hozzánk, és nézzük meg együtt, mit mesélnek a számok a muzsikus lét kihívásairól és lehetőségeiről!
A beszélgetés moderátorai:
Dénes Károly – népzenész
Miklós Hunor – népzenész
Meghívott: Fülöp Márton-Lóránd
Nagybőgős, harmonikás. 2011-ben a szamosújvári Téka Alapítványnál kezdett el nagybőgőzni, mert épp akkor nem volt bőgőse az alakuló félben lévő zenekarnak. Később kényelmi okok miatt a harmonikát is szolgálatba helyezte, főleg ha vonulásról volt szó. 2015-ben kezdte meg tanulmányait Kolozsváron a BBTE Református Tanárképző és Zeneművészeti Kar akkori zenepedagógia szakán. 2018-tól a kolozsvári Kallós Zoltán Népzenei Iskola nagybőgős és harmonikás diákjait tanítja és nagyon reméli, hogy rá nem érvényes az “Aki tudja, csinálja, aki nem tudja, az tanítja” közmondás. Valószínüleg tudja csinálni is és bizonyítja ezt az a tény, hogy Kolozsvár környékén nagyon sok zenekarban megfordult már, akár alap emberként, vagy csak mint egy utolsó pillanatban beugró helyettesítőként.