facebook   insta   yt color

Fundația Casa Tradițiilor Ardelenești caută un director dedicat, entuziast și experimentat pentru sediul din Târgu-Mureș, care să sprijine și să colaboreze cu președintele fundației pentru atingerea obiectivelor și funcționarea eficientă.

Responsabilități și sarcini:

  • Participarea la planificarea strategică a fundației și funcționarea eficientă a acesteia
  • Supravegherea proceselor operaționale, cu sprijinul conducerii fundației
  • Contact zilnic cu birourile regionale ale fundației, coordonarea activităților
  • Organizarea, desfășurarea, controlul și evaluarea evenimentelor și proiectelor
  • Menținerea contactului regulat cu colegii din întreaga fundație
  • Menținerea relațiilor cu Casa Tradițiilor din Budapesta și cu alte instituții străine și naționale cu care Fundația colaborează

Așteptări:

  • Studii superioare în educație publică, etnografie, management sau cunoștințe economice
  • Cel puțin 5 ani de experiență relevantă într-o poziție de conducere (experiență în calitate de director de organizație sau în managementul mediu)
  • Dedicație pentru continuarea tradiției populare, competență într-un gen popular
  • Cunoașterea temeinică a limbii române și cunoașterea limbii engleze constituie un avantaj
  • Disponibilitatea de a călători
  • Abilități excelente de comunicare și de relaționare
  • Abilitatea de a gândi strategic și de a planifica pe termen lung
  • Bune abilități de rezolvare a problemelor și de luare a deciziilor
  • Flexibilitate și adaptabilitate
  • Nivel ridicat de responsabilitate și capacitate de a lucra independent

Ceea ce oferim:

  • Oportunitate de dezvoltare personală și profesională prin activități versatile
  • Loc de muncă care creează valoare în serviciul comunității
  • Un mediu de lucru inspirant
  • Sarcini provocatoare, motivatoare și variate

Informații despre activitățile Fundației pot fi găsite pe site-ul www.ehha.ro și pe paginile de socializare al Casei Tradițiilor Ardelenești.

Așteptăm CV-ul dumneavoastră!

 SUSȚINĂTORI:  KIM logo color  nka 2023
Go to top