facebook  

2022-ben a szervező Maros Művészegyüttes és az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány mellé a Parapács Egyesület és a Vásárhelyi Forgatag is társult, így kézműves vásárral kiegészült színes programmal várjuk a seregszemlére az érdeklődőket, ahol több, mint 600 gyerek néptáncos fog fellépni a hivatásos néptáncegyüttesek mellett, akik sorába idén a Sopron Néptánegyüttes is beáll meghíłvottként és gálaműsorral lépnek fel közösen a Maros Művészegyüttes magyar tagozatával. A részletes program:

PÉNTEK, MÁJUS 27.

  • SZŰCSÖK-BÁSTYÁJA

19:30 - KIÁLLÍTÁS-MEGNYITÓ: 45 ÉVES A KOLOZSVÁRI TÁNCHÁZ-MOZGALOM fotó- és videókiállítás

19:30 - LAJTHA LÁSZLÓ KIÁLLÍTÁS - Pávai István népzenekutató rendezésében

20:00 - A KELEMENTELKI ORBÁN PINCÉSZET BORKÓSTOLÓJA (zártkörű rendezvény)

 

  • KÁDÁROK-BÁSTYÁJA

20:00 - TÁNCOKTATÁS ÉS TÁNCHÁZ

Vajdaszentiványi táncokat oktat Farkas Sándor Csaba és Kásler Magda. Zenélnek az Üver és Öves zenekarok. 

 

SZOMBAT, MÁJUS 28.

  • NAGYSZÍNPAD

11:00 - ÜNNEPI MEGNYITÓ

11:30 - MAROS MEGYEI NÉPTÁNCEGYÜTTESEK MŰSORA

Aranyos Néptáncegyüttes Székelyberéből

Brăduleț Néptáncegyüttes Palotailváról

Kis, Közép és Nagy Borsika Néptáncegyüttes Marosvásárhelyről

Morzsa Boróka és Kis Boróka Néptáncegyüttes Marosvásárhelyről

Bujorii Néptáncegyüttes Mezőzáhról

Kis Kökényes Néptáncegyüttes Dicsőszentmártonból

Flori Mureșene Néptánccsoport Maroskecéből

Jucăușii Néptánccsoport Mezőcekedről

Gyöngyvirág Néptáncegyüttes Csittszentivánról

Ardealul Néptáncscsoport Ludasról

15:00-16:00 - NÉPDAL ÉS NÉPTÁNC OKTATÁS A SZÍNPAD ELŐTTI TÉREN

18:00-20.00 - A SOPRON TÁNCEGYÜTTES ÉS A MAROS MŰVÉSZEGYÜTTES GÁLAMŰSORA

 

  • MÉSZÁROSOK-BÁSTYÁJA

13:00 - VÁSÁRI BÁBJÁTÉK - CSIHI-PUHI MESÉK

Bonczidai Dezső és Szabó Dániel bábszínészek non-verbális bábjátéka

14:30 - TÁJEGYSÉGEK ÉS VISELETEK - néprajzi előadás gyereknyelven

Dr. Székely Melinda egyetemi oktató (Sapientia - EMTE Kolozsvári Kar Táncművészeti szak) interaktív előadása gyerekeknek

16:00 - VÁSÁRI BÁBJÁTÉK - CSIHI-PUHI MESÉK

Bonczidai Dezső és Szabó Dániel bábszínészek bábjátéka magyar nyelven



  • VARGÁK-BÁSTYÁJA

10:00-18:00 - NÉPVISELET KIÁLLÍTÁS

16:00 - A GYÖNGYKOSZORÚ-MOZGALOM JELENTŐSÉGE AZ ERDÉLYI MAGYAR NÉPTÁNCBAN - Barabási Attila-Csaba, az EMKE Maros Megyei Szervezetének elnöke, a Pro Folk Dance Egyesület elnöke és a Maros Művészegyüttes igazgatójának előadása

17:00 - A MAGYAR TÁNCMŰVÉSZETI FELSŐOKTATÁSI RENDSZER KIALAKULÁSA ROMÁNIÁBAN

Dr. Székely Melinda egyetemi oktató (Sapientia - EMTE Kolozsvári Kar Táncművészeti szakának oktatója) előadása

 

  • SZŰCSÖK-BÁSTYÁJA

10:00-18:00 - LAJTHA LÁSZLÓ KIÁLLÍTÁS - Pávai István népzenekutató rendezésében

 10:00-18:00 - 45 ÉVES A KOLOZSVÁRI TÁNCHÁZ-MOZGALOM fotó- és videókiállítás

 10:00-18:00 - INTERETNIKA - a Marx József fotóklub által rendezett kiállítás

 20:00 - AZ ERDÉLYI PÁLINKAHÁZ PÁLINKAKÓSTOLÓJA (zártkörű rendezvény) 

 

  • KÁDÁROK-BÁSTYÁJA

 10:00-18:00 - ETNOFOTOGRÁFIA - fotókiállítás

 20:00 - TÁNCOKTATÁS ÉS TÁNCHÁZ 

Marossárpataki sebes fordulót oktat Fazakas János és Molnár Rozália. Muzsikál a Lelkes zenekar. 

 

  • SÁTRAK A KÁDÁROK-BÁSTYÁJA ELŐTTI TÉREN

10:00-18:00 - KÉZMŰVES FOGLALKOZÁSOK

Hímzés Simó Ünigével, fafaragászat Székely Lajossal

10:00 - 18:00 - MESTERSÉGBEMUTATÓ

Viseletkészítő

Bőrműves

Kosárfonó

Hangszerkészítő

Szövőmester

10:00-18:00 - KÉZMŰVES VÁSÁR HELYI TERMÉKEKKEL

VASÁRNAP, MÁJUS 29.

  • NAGYSZÍNPAD

11:00 - MAROS MEGYEI NÉPTÁNCEGYÜTTESEK MŰSORA

Prichindelul Néptáncegyüttes Marosvásárhelyről

Kis Bekecs Néptáncegyüttes Nyárádszeredából

Tipegők Néptáncegyüttes Maroskeresztúrról

Flori Mureșene Néptáncegyüttes Marosvásárhelyről

Spice Mureșene tánccsoport Marosvásárhelyről

Csurgó Néptáncegyüttes Magyaróról

Búzakoszorú Néptáncegyüttes Búzásbesenyőből

Bíborka Néptáncegyüttes Marosfelfaluból

Csillagfény Néptáncegyüttes Marosvásárhelyről

Bokréta Néptáncegyüttes Körtvélyfájáról

Boróka Néptáncegyüttes Marosvásárhelyről

Napsugár Néptáncegyüttes Marosvásárhelyről

Mureșelu Néptáncegyüttes Marosvásárhelyről

15:00 - A MAROS VÖLGYÉN - a Maros Művészegyüttes román tagozatának előadása

16:00-17:00 - NÉPDAL ÉS NÉPTÁNC OKTATÁS A SZÍNPAD ELŐTTI TÉREN

17:00 - MÁTYÁS KIRÁLY ÁLRUHÁI, AVAGY HÁROM MESE MÁTYÁSRÓL - a Maros Művészegyüttes magyar tagozatának zenés-táncos mesejátéka

19:00 - TOKOS ZENEKAR KONCERTJE

 

  • MÉSZÁROSOK-BÁSTYÁJA // BASTIONUL MĂCELARILOR

14:30 - ÉLŐSZAVAS MESEMONDÁS MOLDOVÁN EMESÉVEL ÉS TEKEI ERIKÁVAL

16:00 - CIGÁNY MESÉK ÉS TÖRTÉNETEK - beszélgetés Isztojka Máté mesegyűjtővel gábor cigány mesemondó nagyapjáról, meseolvasás cigány és magyar nyelven

 

  • VARGÁK-BÁSTYÁJA

10:00-18:00 - NÉPVISELET KIÁLLÍTÁS

 

  • SZŰCSÖK-BÁSTYÁJA 

10:00 -18:00 - LAJTHA LÁSZLÓ KIÁLLÍTÁS - Pávai István népzenekutató rendezésében

10:00 - 18:00 - 45 ÉVES A KOLOZSVÁRI TÁNCHÁZ-MOZGALOM fotó- és videókiállítás

10:00 - 18:00 - INTERETNIKA - a Marx József fotóklub által rendezett kiállítás

 

  • KÁDÁROK-BÁSTYÁJA

 10:00 - 18:00 - ETNOFOTOGRÁFIA - fotókiállítás

 

  • SÁTRAK A KÁDÁROK-BÁSTYÁJA ELŐTTI TÉREN

10:00 - 18:00 - KÉZMŰVES FOGLALKOZÁSOK

Hímzés Simó Ünigével, agyagozás Moldován Emesével

10:00 - 18:00 - MESTERSÉGBEMUTATÓ

Viseletkészítő

Bőrműves

Kosárfonó

Hangszerkészítő

Szövőmester

10:00 - 18:00 - KÉZMŰVES VÁSÁR HELYI TERMÉKEKKEL

 

A szervezők fenntartják a programváltoztatás jogát!

kep webre

Go to top